; ;
قوانین و مقررات

قوانین و مقررات

قوانین لغو رزرو مراکز اقامتی

قوانین لغو رزرو مراکز اقامتی

;

ذخیره اتاق و لغو آن بنا بر درخواست متقاضی و به نام مهمان استفاده کننده صادر و غیرقابل انتقال است.

تغییر تاریخ در صورت امکان و خالی بودن اتاق در تاریخ جدید بدون هزینه خواهد بود. در غیر اینصورت ابطال رزرو قبلی و انجام رزرو در تاریخ جدید، هر دو تابع مقررات مندرج در بندهای مرتبط همین آیین نامه است.

در صورتی که پس از واریز مبلغ رزرو و دریافت برگ تایید به هر دلیل رزرو توسط متفاضی کنسل شود، میزان خسارتی که باید توسط مهمان پرداخت شود( از مبلغ پیش پرداخت کسر شود) به شرح زیر محاسبه خواهد شد:

الف) در محدوده زمانی بین صدور برگ تایید رزرو تا 48 ساعت قبل از ورود مهمان به واحد اقامتی 20% یک شب به ازای هر اتاق

ب ) در محدوده بین 48 ساعت تا 24 ساعت قبل از ورود به اتاق ، مبلغ 50 درصد هزینه اقامت یک شب به ازای هر اتاق

ج ) از 24 ساعت قبل تا زمان ورود ، مبلغ 70 درصد هزینه اقامت یک شب به ازای هر اتاق.

تبصره 1 ) ساعت رسمی check out  و check in  به ترتیب 12 و 14 است.

تبصره 2 ) در صورتی که تعداد اتاق رزروشده بیش از 5 اتاق باشد، رقم خسارت از 20 درصد به 10 درصد تقلیل می یابد.

حداکثر مبالغ پیش پرداخت جهت رزرو ، هزینه اقامت یک شب به ازای هر اتاق است.

تبصره 1 – مبلغ دریافتی برای پیش پرداخت نباید از 30 درصد کل هزینه اقامت کمتر باشد.

تبصره 2 – محدودیتی در خصوص سقف مبلغ پیش پرداخت وجود نداشته و واحد اقامتی می تواند کل هزینه اقامت را از مهمان دریافت کند.

چنانچه مهمان در زمان مقرر به واحد اقامتی مراجعه نکرده یا تا موعد مقرر به صورت مکتوب علت عدم حضور خود را به واحد اعلام نکند، مکان ذخیره شده فقط به مدت یک شب خالی نگه داشته شده و حواله ذخیره جا از روز بعد باطل می شود. در این حالت، خسارت وارده بر اساس هزینه یک شب اقامت به ازی هر اتاق محاسبه و از مبلغ پیش پرداخت کسر خواهد شد.

چنانچه به علل خاص (رخداد بلایای طبیعی و حوادثی خارج از کنترل و اراده دو طرف) رزرو انجام شده توسط واحد اقامتی لغو شود، وجوه دریافتی باید عینا" به مسافر مسترد شود.

چنانچه پس از واریز مبلغ رزرو و دریافت برگ تاییدیه، واحد اقامتی به هر دلیلی غیر از موارد خاص نتواند نسبت به ارائه مکان بر اساس تاییدیه صادره اقدام کند، مدیر واحد موظف است با موافقت مهمان نسبت به تامین واحد اقامتی دیگری با شرایط و قیمت مشابه برای مهمان اقدام کرده و در غیر این صورت، ضمن استرداد کل وجه دریافتی، جریمه ای معادل 50% هزینه یک شب اقامت به ازای هر اتاق را به ایشان پرداخت کند.

چنانچه مسافر پس از رزرو و اقامت در هتل بنا به هر دلیلی از ادامه اقامت در هتل منصرف شود، هزینه یک شب اقامت به ازای هر اتاق محاسبه و از مبلغ پیش پرداخت کسر خواهد شد.

تبصره 1) هزینه رزرو برای مدت دو شب در صورت انصراف مسافر پس از اقامت شب اول قابل استرداد نخواهد بود.

تبصره 2) در صورتی که مدت رزرو بیش از یک هفته باشد هزینه دو شب اقامت به ازای هر اتاق محاسبه و از مبلغ پیش پرداخت کسر خواهد شد.

تبصره 3) چنانچه هتل ها قوانین خاص دیگری نسبت به قوانین مذکور، داشته باشند جرایم مطروحه باید طبق قوانین اصلی هتل، توسط مهمان پرداخت شود.

;

منشور مهمان نوازی کارکنان هتل

منشور مهمان نوازی کارکنان هتل

;

قال رسول الله صلی الله و علیه و آله و سلم  :

مَن کانَ یُؤمِنُ بِاللّه و َالیَومِ الآخِرِ فَلیُکرِم ضَیفَهُ

هر کس به خدا و روز قیامت ایمان دارد، باید مهمانش را گرامى دارد.

کافى(ط-الاسلامیه) ج6، ص285، ح1

جامعه هتلداران ایران   1394

 محورهای اصلی منشور:

تلاش مستمر در جهت اعتلای فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی جمهوری اسلامی ایران

ارائه خدمات مطلوب به مهمانان در کمترین زمان ممکن و با بالاترین کیفیت ممکن،

وقت شناسی، برخورد مناسب و رعایت ادب و احترام و نزاکت نسبت به مهمانان

نظم و انضباط و آراستگی در محیط کار در چهار چوب عرف جامعه محورهای اصلی منشور مهمان نوازی کارکنان هتل ها را تشکیل می دهد.

  برخورد خوش، رعایت ادب، احترام، امانتداری، صداقت، تکریم توام با رفتاری صمیمانه و دوستانه در برابر مهمانان وظیفه ماست. 

ما به رعایت نظم ، انضباط و پیراستگی محیط کار و آراستگی پوشش ظاهری مطابق با فرهنگ اسلامی و ملی خود مفتخریم.

ما استقبال خود را از انتقادات و پیشنهادات مهمانان در کلیه مصادیق میهمان نوازی اعلام و ضمن ارج نهادن به نظرات میهمانان ، از آن به عنوان زمینه ساز رشد و ارتقای کیفیت خدمات استفاده می کنیم.

انجام صحیح و سریع امور محوله مهمانان را جزو وظایف خود دانسته و در کوتاهترین زمان ممکن خواسته هایشان را با توجه به ضوابط اجابت می کنیم.

5)      با توسعه دانش فردی به تقویت مهارتهای شغلی، افزایش خلاقیت و نوآوری بین همکاران کمک کرده و همدیگر را درجهت تحقق اهداف هتل یاری می دهیم.

6)       منافع مادی را هدف هتل ندانسته، بلکه وسیله ای به منظور تداوم خدمت رسانی به مهمانان و ارائه خدمات نوین به ایشان می دانیم.

7)      ما بدین امر معتقدیم که رسالت سازمان متبوعمان چیزی جز خدمت به مهمانان نبوده و برای ارتقای سطح کیفی، احترام به عقاید دیگران و حقوق همکاران و مهمانان خود از هیچ کوششی دریغ نخواهیم ورزید و ارائه خدمات مطلوب همراه با حسن خلق در محیطی شاد را باور خود می دانیم.

8)      ما از نارضایتی مهمان در صورت برخورد نامناسب ناخواسته، متاثر و با فروتنی از او عذرخواهی و در نهایت افتخار از او تشکر می کنیم.

9)      از هرگونه بحث و گفتگو و پافشاری و اصرار غیرمعمول در رابطه با اثبات نظرات به حق و قانونی با مهمان خودداری و درصورت قانع نشدن با کمال احترام ایشان را برای راهنمایی به مقامات بالاتر هتل معرفی خواهیم کرد.

10)  اظهار رضایت و حسن اعتماد مهمانان هتل نسبت به نحوه انجام وظایف شغلی ما، بهترین پاداش است که نمی توان آن را با مصادیق پاداش مادی برابر دانست، پس انتظار دریافت هرگونه هدیه یا امتیاز شخصی از سوی مهمانان را در شان خود ندانسته و از آن دوری می جوییم.

11)  ما متعهدیم که در انجام فعالیتها و تعاملات، نباید روابط خویشاوندی، قومی، جنسی، نژادی، مذهبی و غیره تاثیری در تصمیمات و اقداماتمان داشته باشد.

12)  ما همواره با استفاده بهینه از منابع و امکانات سازمان و جلوگیری از اسراف و تبذیر به رعایت صرفه جویی خردمندانه و حذف تشریفات زاید، خود را مقید می دانیم.

13)  ما سعی در ایجاد، حفظ و گسترش هتلی داریم که کارکنان، به حضور در آن افتخار کنند.

;