; ;
اخبار

معادله چند مجهولی اقامتگاه‌های نوروزی/ همه کابوس‌های هتل‌داران

معادله چند مجهولی اقامتگاه‌های نوروزی/ همه کابوس‌های هتل‌داران ;

درحالی که معاون گردشگری کشور آمار اقامت مسافران در هتل‌ها را با دو درصد افزایش اعلام کرد اما رئیس جامعه هتلداران از کاهش ده درصدی اقامت در هتل‌ها خبر داد.
خبرگزاری مهر- گروه فرهنگ: مردم در ایام نوروز به هتل‌ها نرفتند و نیمی‌از هتل‌ها در این روزها خالی از مسافر بود. این آمار را رئیس جامعه هتلداران می‌دهد و از اینکه دیگر کسی حتی سازمان متولی گردشگری به هتل‌ها توجهی نمی‌کند نگران است و از وجود طرح‌هایی که موجب کاهش مسافران در هتل‌ها شده ناراضی.
مرتضی رحمانی موحد، معاون گردشگری کشور پس از پایان تعطیلات نوروز ?? خبر داد که  از ?? اسفندماه تا روز ?? فروردین سال ??، ?? میلیون و ??? هزار و ??? نفر شب اقامت، آمار مجموع اقامت کنندگان بوده است.
او در مراسم تجلیل از خادمان و فعالان ستاد خدمات سفر استان تهران گفت: در نوروز امسال اقامت در کمپینگ‌ها، مدارس و مسافرخانه‌ها کاهش داشت اما اقامت گردشگران در هتل‌ها 2 درصد، در هتل آپارتمان‌ها 13 درصد و در مهمانپذیرها 11 درصد نسبت به نوروز 95 افزایش داشته است.
پس از این اظهارات جمشید حمزه‌زاده رئیس جامعه هتلداران کشور گفت که آمار ?? میلیون اقامت نوروزی مربوط به هتل‌ها نبوده و تنها دو و نیم درصد از این آمار متعلق به آمار هتل‌هاست و ما با کاهش ده درصدی حضور مسافران در هتل‌ها مواجه شده‌ایم. در طول ?? روز ایام نوروز ?? و در یک هزار و ??? هتل یک تا ? ستاره تنها یک میلیون و ??? هزار نفر شب اقامت به ثبت رسیده است. این معنای آن است که در ایام نوروز هر شب حدود ??? نفر شب اقامت در هتل‌های کشور ثبت شده و  امسال ما با ?? درصد  میانگین ضریب اشغال مواجه شده‌ایم یعنی نیمی‌از هتل‌ها خالی مانده است.
مسافران را در مدرسه اقامت دادند
حمزه‌زاده علت مراجعه نکردن مردم در ایام نوروز به هتل‌ها برای اقامت را غیر از مشکلات اقتصادی آن‌ها، وجود اقامتگاه‌هایی دانست که خارج از استاندارد میزبانی ایجاد شده‌اند مانند کلاس مدارس که آن‌ها را برای اقامت مسافران تجهیز کرده‌اند.
تبدیل کلاس مدارس به اقامتگاه‌های بی‌کیفیتی که حمام و سرویس مناسبی برای ارائه به مسافران ندارد، یکی از اعتراضات همیشگی هتلداران بوده است طرحی که هتلداران با آن مخالف هستند.
هتلداران تنها وجود مدارس را معضل ایام نوروزی خود نمی‌دانند آن‌ها  نسبت به وجود منازلی با نام خانه‌مسافر در فهرست مراکز اقامتی نیز مشکل دارندرئیس جامعه هتلداران کشور همکاری وزارت آموزش و پرورش در بحث اقامت را خلاف مقررات و وظایف این وزارتخانه دانست. اما گویا این موضوع تنها مورد اعتراض هتلداران نیست بلکه این وزارتخانه نیز با این اقدام خود مخالف است.
آموزش و پرورش ناراضی از ورود به حوزه اقامت
زهرا احمدی‌پور رئیس سازمان میراث فرهنگی در سفر نوروزی خود به کرمانشاه در جلسه ستاد مرکزی اعلام کرده است، وزیر آموزش و پرورش در ملاقاتی با او از میزبانی مدارس و وارد شدن آن‌ها به حوزه اقامت ابراز نارضایتی کرده است. احمدی پور در این باره گفته است: وزیر آموزش و پرورش اخیرا اعلام کرد که نمی‌خواهیم سال ?? مدارس ما محور گردشگری باشد، بنابراین ما به عنوان سازمان میراث فرهنگی باید یک تغییر رویکرد بدهیم.
رویکردی که احمدی پور از آن صحبت می‌کند استفاده از ظرفیت مازاد مراکز آموزش عالی است. احمدی‌پور در این باره گفت: رویکردمان این است واحدهای دیگری که کار آموزشی در آن انجام نمی‌شود به مراکز اقامتی پایدار تبدیل شود مانند ساختمان‌های دانشگاه آزاد. وزارت آموزش و پرورش دنبال این است که سال ?? به عنوان میزبان گردشگران نوروزی معرفی نشود اما ما یک پیشنهاد را آماده کرده‌ایم که طی آن کار مشترک را با چند وزارتخانه مانند راه و شهرسازی انجام دهیم و یک سری مراکز و هتل‌های ? ستاره را آماده می‌کنیم و براساس  مصوبه‌ای که برای آن می‌گیریم بتوانیم آن را در سال ?? اجرایی کنیم اما تا به نتیجه رسیدن آن اقدامات خاص در استان‌ها باید انجام شود. وزارت راه و شهرسازی استقبال خوبی از این موضوع کرده که می‌تواند هم اشتغال خوبی در حوزه مسکن ایجاد و هم در بخش گردشگری یکسری هتل‌ها ی ارزان ایجاد و در اختیار گردشگران قرار گیرند.
در راستای این رویکرد که برخی از ساختمان‌های آموزش عالی به خیل اقامت دهندگان نوروزی بپیوندند، رئیس جامعه هتلداران کشور بازهم انتقاد کرد و گفت که این سازمان به جای حل مشکلات هتلداران طرح دیگری را ارائه می‌کند که به مشکلات ما اضافه خواهد کرد ما با تبدیل این ساختمانهای به مراکز اقامتی نیز مخالفیم.
خانه‌مسافرها کابوس هتلداران
هتلداران تنها وجود مدارس را معضل ایام نوروزی خود نمی‌دانند آن‌ها  نسبت به وجود منازلی با نام خانه‌مسافر در فهرست مراکز اقامتی نیز مشکل دارند.
اعضای جامعه هتلداران در نشست پیش از نوروز خود بر این باور بودند که خانه‌مسافرها تنها در ? استان باید باشند آن هم در ایام پیک سفر و مقصد گردشگری. مانند مازندران، گلستان، اصفهان، خراسان رضوی، اردبیل، یزد و گیلان. به این معنا که می‌بایست خانه‌مسافرها تنها در این استان‌ها آن هم در ایام نوروز و پس از سرریز هتل‌ها مسافر بپذیرند.
جامعه هتلداران باید به دنبال راه حلی برای کشاندن بیشتر مردم به سمت خودشان باشند چون عدم افزایش نرخ در ایام عید نوروز نیز نتوانست اتاق‌های آن‌ها را پر کندهتلداران در این جلسه که در مشهد برگزار شده بود اعلام کردند در غیر این صورت برای برچیده شدن خانه‌مسافرها تلاش خواهند کرد چرا که یکی از راه‌های حل مشکل خود را در حذف این نوع از مراکز اقامتی می‌دانند.
خانه‌مسافرهایی که هتلداران به وجود آن‌ها اعتراض دارند در واقع خانه‌ها و اتاق‌های مازادی است که مالکان، آن‌ها را در اختیار گردشگران به صورت مبله قرار می‌دهند و از نظر کیفیت به پای هتل نمی‌رسد اما قیمت کمتری را نسبت به هتل آپارتمان دارند و البته شرایط آن‌ها از مراکز اقامتی دیگری مانند مهمانپذیرها بهتر است چون یک واحد خانه به مسافر با نرخ مناسب داده خواهد شد. این خانه‌مسافرها در همه شهرها وجود ندارد و سایت آن نیز غیر فعال است و مسافران کمتر امکان پیدا کردن آن‌ها را در هر شهری دارند. با این حال جامعه هتلداران بر این نیست که هتل‌ها به خاطر قیمت اتاق حاضر به رزور اتاق نیستند بلکه خود را برای پذیرایی از مسافران نوروزی آمده و مجهز دیده‌اند.
حذف ارزش افزوده هتل‌ها
مسئله دیگر ارزش افزوده نرخ اتاق‌هاست. هتلداران در این جلسه گفتند که ارزش افزوده موجب افزایش نرخ اتاق هتل‌ها شده و همین موضوع گردشگران را کمتر به سمت استفاده از هتل می‌کشاند. به همین دلیل باید تلاش کرد تا ارزش افزوده از هتل‌ها حذف شود تا در نهایت قیمت اتاق با نرخ کمتری برای مسافر تمام شود.
به نظر می‌آید جامعه هتلداران کشور باید به دنبال راه حلی برای کشاندن بیشتر مردم به سمت خودشان باشند چون عدم افزایش نرخ در ایام عید نیز نتوانست اتاق‌های آن‌ها را پر کند حتی دادن تخفیف ده درصدی به مردم نیز آن‌ها را راغب به استفاده از هتل نکرد و اقامت در خانه‌مسافرها و حتی چادرهای مسافرتی را به هتل ترجیح دادند.
برخی از هتل‌های کشور آنطور که دستگاه‌های نظارتی آمار می‌دهند نسبت به خدمات خود بی کیفیت و یا گران هستند همین موضوع موجب نارضایتی مردم و خارج شدن هتل‌ها از حوزه اقامتی توسط مردم می‌شود. اما مشکلات اقتصادی مردم نیز بر انتخاب مراکزی ارزان تر از هتل ارجحیت دارد و هتلداران نیز از این موضوع غافل نیستند.
;

 نیمی از هتل‌ها در نوروز 96 خالی ماند/ اعتراض هتلداران به یک طرح


نیمی از هتل‌ها در نوروز ?? خالی ماند/ اعتراض هتلداران به یک طرح ;


 
رئیس جامعه هتلداران کشور گفت: در طول ?? روز نوروز تنها یک میلیون و ??? هزار نفر شب اقامت در هتل‌های کشور ثبت شده و این یعنی ضریب اشغال کمتر از ?? درصد بوده است.
جمشید حمزه زاده به خبرنگار مهر گفت: ما در ایام نوروز با ?? درصد ضریب اشغال در هتل‌های کشور مواجه بودیم و هنوز مشکلات ما در حوزه اقامت مسافران در مدارس و خانه مسافرها حل نشده است. ضمن اینکه سازمان میراث فرهنگی درصدد است تا ساختمان‌ها و مهمان سراهای دانشگاه آزاد را نیز برای اقامت در نظر بگیرد که این موصوع نیز نه تنها مشکلات ما را حل نخواهد کرد بلکه مشکل دیگری به آن اضافه می‌کند. این نوع سیاست‌ها زمانی مناسب است که هتل‌ها پر از مسافر باشند و دیگر جایی برای مسافران دیگر نداشته باشیم در آن صورت می‌توان از ظرفیت نهادهای دیگر استفاده کرد.
وی گفت: اما اکنون که ضریب اشغال هتل‌های کشور کمتر از ?? درصد است اجرای چنین طرح هایی بر خلاف منفعت هتلداران خواهد بود. بنابراین ما با چنین طرحی مخالف هستیم. این سازمان یک بار نیز نشده که نشان دهد به عنوان وظیفه خود در تلاش برای حمایت از هتلداران است.
حمزه‌زاده بیان کرد: بسیار خوب است که سازمان میراث فرهنگی به وزارت خانه تبدیل شود به همین دلیل به‌عنوان تشکل جامعه هتلداران کشور رایزنی با نمایندگان مجلس و کمیسیون‌های مختلف را پیرامون این طرح آغاز کرده‌ایم و می‌خواهیم که کمک کنند تا ساختار فعلی این سازمان به وزارتخانه تغییر پیدا کند چرا که توسعه گردشگری صنایع دستی و میراث فرهنگی را در پی خواهد داشت. در این راستا با تشکل های گردشگری دیگر نیز همراه و هماهنگ خواهیم شد.
;

اظهار نظرهای غیر کارشناسی آسیب‌های جدی به صنعت گردشگری وارد می کند

اظهار نظرهای غیر کارشناسی آسیب‌های جدی به صنعت گردشگری وارد می کند ;


رئیس اتحادیه هتل ها و هتل آپارتمان های استان تهران با انتقاد از اظهارت غیر کارشناسی در حوزه صنعت گردشگری، خواستار رسیدگی و پاسخگویی متولیان امور به این اظهارات شد.
به گزارش اتحادیه هتل ها و هتل آپارتمان های استان تهران، محمد علی فرخ‌مهر با اشاره به برخی مصاحبه‌های انجام شده در خصوص تکمیل هتل های درجه یک تهران تا پایان سال 2018 از سوی برخی مدیران گفت: اینکه این موارد بر اساس چه مستنداتی مطرح شده است جای سوال دارد و این اطلاع‌رسانی‌ها نه تنها هدایت گر نیست بلکه با روح هدفهای تعیین شده جهت حضور گردشگران اعم از داخلی و خارجی منافات دارد و موجب تشویش اذهان عامه، آنان که قصد به سفر دارند خواهد شد.
وی افزود: بازخورد سخنان نابجا اثرات پیش‌بینی نشده‌ای دارد که به زیرساختهای یک حرفه و نهادهای وابسته به آن تزلزل وارد می کند.
فرخ مهر خاطر نشان کرد: کار و مسئولیت ستادی در مقاطع خاص با فعالیت صنعتی که دارای زیرساختها و بنیانهای تاریخی و مسئول در همه ابعاد قانون مدار متفاوت است و اظهار نظر در خصوص صنعتی که تأثیرات اقتصادی آن مرتبط به توسعه پایدار است و فراگیری آن در اقتصاد مقاومتی اثرگذارترین صنعت به حساب می‌آید توجه و تخصص لازم دارد.
وی با اشاره به تبعات صحبت‌های غیر کارشناسی دراین خصوص اظهار کرد:  عدم حضور مسافر و متضرر شدن سرمایه‌گذاران فعلی و نیز عدم حضور سرمایه‌گذاران جدید به این صنعت، اختلال در تصمیم‌گیری امور مالیاتی و سایر نهادهایی که با توجه به سطح اشغال هتلها برنامه‌ریزی می کنند از جمله مشکلاتی است که اظهارت غیر کارشناسی به این حوزه وارد می کند.
فرخ مهر در ادامه خاطر نشان کرد: مراکز اقامتی که در حوزه مهمانپذیران و هتلها در طبقه‌بندی و سطوح مختلف پوشش دهنده قشرهای گوناگون هستند و با حفظ شئونات و مهمانوازی ایرانی اسلامی، امور بهداشت و رفاهی، امنیت اجتماعی و شخصی در ایام نوروز سرویس دهی نمایند را مصاحبه کننده نادیده گرفته است.
وی با انتقاد از اظهارات مطرح شده در این خصوص گفت: نهاد متولی که امر سیاست‌گذاری برای این صنعت گرانقیمت را دارد می‌بایست با ارائه استدلال‌های مبتنی بر مستندات، پاسخ لازم را دهند تا از هر گونه اظهار نظرهای غیر تخصصی و حرفه‌ای جلوگیری شود.

;

 اتحادیه هتلداران تهران در واکنش به مصاحبه مدیر کل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد :

اتحادیه هتلداران تهران در واکنش به مصاحبه مدیر کل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد : ;


به گزارش اتحادیه هتل ها و هتل آپارتمان های استان تهران، محمد علی فرخ مهر رئیس اتحادیه در واکنش به اجاره دادن 105 هزار کلاس درسی که اخیراً از سوی مدیر کل تعاون و پشتیبانی آموزش و پرورش رسانه ای گردید اعلام کرد این اقدام غیر قانونی اداره کل آموزش و پرورش در شرایطی است که سرمایه گذاران مراکز اقامتی، با هزینه های بالا جهت خرید زمین و احداث آن و نیز پرداخت عوارض های متفاوت ساخت اولیه بنای مراکز اقامتی را آماده می نمایند و در ادامه جهت تأمین انرژی مصرفی و عوارض و هزینه های مرتبط آب و فاضلاب و تعمیر و نگهداری و بروز رسانی مراکز اقامتی در جهت حفظ و استمرار استاندارد های تعریف شده و تأمین منابع انسانی آموزش دیده و توانمند در جهت ارایه فرهنگ مهمانداری و نیز قابلیت ارتباط کلامی با میهمانان خارجی در سه شیفت، و نیز پرداخت مالیات مراکز اقامتی هزینه های جاری است جهت پایداری که ملزم به پرداخت آنها می باشد.
وی در ادامه افزود : چنانچه یک مقایسه میدانی از عملکرد مدیریت تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش با بهره گیری از امکانات سازمانی این اقدام را می نماید ملاحظه خواهید فرمود که حداقل های هزینه ها مراکز اقامتی را ندارند مانند : عدم خرید زمین ، احداث بنا، عدم پرداخت عوارض های متعدد، عدم پرداخت مالیات، تعمیر و نگهداری  ، تأمین نیروی انسانی و پرداخت حقوق طی یکسال ، عدم اجرای حداقل های سرویس ها و خدمات بهداشتی ، عدم پاسخگو بودن به نهاد های نظارتی، که از معافیت های دولتی برخودار هستند.
ملاحظه می فرمایید رقابتی ناسالم را آموزش و پرورش در حراجی بدون قید و بند های قانونی بر پا نموده است که نهاد های قانونی می بایست بر اساس قوانین برنامه ی توسعه پنج ساله اقدام قانونی نمایند.
فرخ مهر اشاره داشت : استمرار و فراگیر شدن این قبیل رفتار ها نه تنها موجب دل زدگی سرمایه گذاران خواهد شد بلکه ورشکستگی آنان را در مقطع زمانی همچون تعطیلات نوروزی که پیک سفر می باشد و بخش عمده کسب درآمد مراکز اقامتی را تأمین می نماید، که نادیده گرفتن آن توسط مراکز اقامتی امکانپذیر نخواهد بود.
وی برای برون رفت از اینگونه رفتار های غیر اصولی اعلام کرد : چنانچه آموزش و پرورش از منظر تکریم پرسنل فرهنگی و فرهنگ ساز فرزندان جامعه ایران اسلامی ، این اقدام را می نماید ، می تواند همانند سایر نهاد ها با خرید خدمت از اماکن اقامتی رسمی به منظور ارج نهادن به این قشر فرهنگی در همه فصول و تعطیلات رسمی، طی سال ضمن حفظ سلامت آنها در طول سفر که تراکم آن در ایام عید از معضلات نهاد های نظارتی و اجرایی جاده ها می باشد، خدمتی را توسط مراکز اقامتی رسمی ارایه دهد که شأن و منزلت آنها حفظ گردد.
;

همه ستاره‌ها را با یک چشم نبینید!

همه ستاره‌ها را با یک چشم نبینید! ;


رئیس جامعه هتلداران کشور گفت: «استاندارد هتل‌های هر کشوری مطابق با استانداردهای همان کشور است؛ بنابراین نمی‌توان گفت که هتل‌های ایران نسبت به هتل‌های کشورهای دیگر وضعیت بدتر یا بهتری دارند.» به گزارش خبرگزاری مهر، جمشید حمزه‌زاده درباره وضعیت هتل‌های ایران نسبت به هتل‌های کشورهای دیگر از نظر شاخص استاندارد، اظهار کرد: «وضعیت هتل‌های ایران نسبت به هتل‌های کشورهای دیگر نسبی است و نمی‌توان گفت که خیلی خوب است یا خیلی بد. اما می‌توان گفت که استاندارد بیشتر هتل‌های ما طبق استانداردهای جهانی است. به این معنا که اگر به آمریکا و اروپا بروید ممکن است هتل‌های ۵ ستاره‌ای را ببینید که خدمات خوبی ندارند یا هتل ۴ ستاره‌ای را ببینید که خدمات عالی دارد.»

وی ادامه داد: «وقتی از استاندارد حرف زده می‌شود، یعنی حداقل خدمات. بنابراین هر هتلی باید حداقل خدمات را داشته باشد و مدیران حداکثر خدمات را تا هر اندازه که بخواهند می‌توانند بالا ببرند. به همین علت، مفهوم استاندارد در دنیا نسبی است.» حمزه‌زاده همچنین در مورد طبقه‌بندی استاندارد هتل‌ها خاطرنشان کرد: «در برخی از کشورها استاندارد هتل‌ها را طبقه‌بندی کرده‌اند. مانند ترکیه که استانداردهای داخلی و بین‌المللی دارد. به همین دلیل گاهی تورهای گردشگری اعلام می‌کنند که اقامت مسافران در هتل‌های ۵ ستاره است اما زمانی که مسافر می‌رود می‌بیند در اندازه هتل ۴ ستاره هم نیست. درصورتی که طبق استانداردهای داخلی ترکیه، این هتل ۵ ستاره است.» او افزود: «بنابراین شاید اگر هتل‌های ایران را نیز با هتل‌های خوب کشورهای دیگر مقایسه کنیم، از آنها عقب باشند، اما اگر با هتل‌های بد آنها مقایسه شوند، بسیار هم جایگاه خوبی داشته باشد. پس می‌توان گفت که بخشی از استانداردهای هر کشوری مربوط به قوانین داخلی خودش است.» رئیس جامعه هتلداران درباره ارزش ستاره هتل‌ها نیز توضیح داد: «ستاره‌ها در کشورها مانند هم نیستند و دادن ستاره به هتل‌ها تابع شرایط و قوانین آن کشور است.»
;