; ;
اخبار

تعرفه های ورود تجهیزات هتلداری کاهش می یابد

تعرفه های ورود تجهیزات هتلداری کاهش می یابد 

;

رییس جامعه هتلداران ایران از کاهش نرخ تعرفه گمرکی ورود تجهیزات هتلداری در آینده ای نزدیک خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جامعه هتلداران ایران، جمشید حمزه زاده با اعلام این خبر گفت: «در نشستی که هفته گذشته با مسعود کرباسیان رئیس‌کل گمرک ایران، مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، ابراهیم پورفرج رییس جامعه تورگردانان ایران و تیموری مدیرکل دفتر نظارت و ارزشیابی معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع ئستی و گردشگری در دفتر مدیرکل گمرک ایران داشتیم، مشکلات مربوط به تعرفه گمرکی تجهیزات هتلداری و تاسیسات گردشگری که بر اساس قوانین گمرکی جزو کالاهای لوکس به شمار می آیند بررسی شد.»

به گفته او، در این نشست مقرر شد ورود تجهیزات هتلداری خارجی فعلا با اخذ ضمانت نامه بانکی به عنوان هزینه و به جای وجه نقد، صورت گیرد.

رییس جامعه هتلداران ایران ادامه داد: «همچنین مقرر شد تا در نخستین فرصت، تعرفه تجهیزات هتلداری از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، وزارت صنایع و معادن و وزارت اقتصاد مورد بازنگری قرار گرفته و برای  اعمال معافیت های لازم و کاهش تعرفه ها، از سوی ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به هبات دولت ارائه شود.»

حمزه زاده ضمن امیدواری از اجرایی شدن کاهش نرخ تعرفه گمرکی ورود تجهیزات هتلداری در 6 ماهه نخست امسال، تاکید کرد که این طرح پس از ارائه به هیات دولت و تایید ایشان قابل اجرا بوده و نیازی به تدوین قانون از طریق مجلس شورای اسلامی نخواهد بود.

بر اساس این گزارش، اولویت اول هتلداران ایران استفاده از تجهیزات هتلداری داخلی است اما مساله ای که در این زمینه وجود دارد این است که بسیاری از این تجهیزات منطبق با استانداردهای جهانی نیستند. علاوه بر این، برخی از تجهیرات همچون موکت، آسانسور، درهای ضدآتش و آکوستیک که استانداردهای جهانی برای استفاده در هتل های 4 یا 5 ستاره داشته باشند در ایران تولید نمی شوند.

به گفته رییس جامعه هتلداران ایران، در همین راستا و برای ارتقای کیفیت تجهیرات و خدمات هتلداری، ایجاد بازار رقابت و به منظور استفاده از دانش روز جهان در این زمینه ها، این جامعه از سرمایه گذاری خارجی ها برای هتلسازی در ایران استقبال کرده و با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نهایت همکاری را خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی جامعه هتلداران ایران، در دوره پساتحریم و با توجه به سیاست های دولت مبنی بر توسعه صنعت گردشگری، فرصت های بسیاری برای پاسخگویی به علاقه سرمایه گذاران خارجی در این زمینه فراهم شده و تا کنون مذاکرات بسیاری در این زمینه صورت گرفته است که در صورت اجرایی شدن هر یک از این طرح ها و سرمایه گذاری ها، بازار رقابتی خوبی در حوزه صنعت هتلداری در ایران به وجود خواهد آمد.

این نشست با هماهنگی معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در راستای افزایش همکاری های دوسویه بخش خصوصی و دولتی برگزار شد.

;

برگزاری دوره آموزشی در یزد

برگزاری دوره آموزش کارکنان داخلی هتلها در استان یزد  ;

جامعه هتلداران ایران- دوره آموزشی مدیریت هتلداری ویژه کارکنان داخلی هتلهای استان یزد از سوی مرکز آموزش علمی- کاربردی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی موسسه آموزش عالی علمی- کاربردی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، این دوره آموزشی سه شنبه 28 اردیبهشت ماه امسال برگزار شد.
در این دوره موضوع هایی همچون آشنائی با اصول و آداب معاشرت در هتل، آشنایی با نحوه تکریم ارباب رجوع، آشنایی با اصول و مبانی گزارش نویسی، آشنایی با قوانین و مقررات هتلداری، آشنای با هتلهای بین المللی و آشنایی با نحوه صحیح فن بیان و مهارتهای ارتباطی در هتل آموزش داده شد.
همچنین آشنایی با روابط عمومی در صنعت گردشگری، آشنایی با مفهوم بازاریابی در صنعت گردشگری
آشنائی با بهداشت فردی- محیطی از دیگر سرفصلهای آموزشی در این دوره بود که تدریس شد.
گواهی شرکت در دوره توسط موسسه آموزش عالی علمی- کاربردی سازمان و دفترمطالعات آموزش گردشگری سازمان  به شرکت کنندگان اعطا خواهد شد. ;

مزایده هتل

سه هتل در کیش به مزایده گذاشته شد ;

جامعه هتلداران ایران - هتل مریم کیش، هتل صدف (رستوران کوه نور) و هتل تاپ زر کیش متعلق به شرکت بازرگانی توسعه پایدار «آسمان کیش» برای فروش به مزایده عمومی گذاشته شد که آگهی مزایده این هتلها، 26 اردیبهشت ماه امسال در روزنامه های «اطلاعات» و «دنیای اقتصاد» به چاپ رسیده است. بر اساس این آگهی، شرکت بازرگانی توسعه پایدار «آسمان کیش» با مسئولیت محدود در نظر دارد صددرصد مالکیت هتل مریم کیش، با مبلغ پایه 578 میلیارد ریال، هتل تاپ رزکیش با مبلغ پایه 530 میلیارد ریال و هتل صدف کیش (از جمله رستوران کوه نور) را با مبلغ پایه 433 میلیارد ریال از طریق مزایده عمومی به فروش برساند.  بر اساس شرایط اعلام شده در این مزایده، متقاضیان می توانند برای خرید و دریافت اسناد مزایده از تاریخ انتشار آگهی تا ساعت 14 روز سه شنبه 11 خردادماه 1395 به نشانی شرکت واقع در تهران، خیابان شهید کلاهدوز، نبش اختیاریه، جنب بانک انصار، شماره 69، طبقه سوم مراجعه کنند. همچنین لازم است متقاضیان نسبت به تحویل پاکت و فرم پیشنهاد قیمت همراه با 5 درصد مبلغ پایه به شرح زیر اقدام کنند؛
- هتل مریم به مبلغ 28 میلیارد و 900 میلیون ریال 
- هتل تاپ رز کیش به مبلغ 26 میلیارد و 500 میلیون ریال 
- هتل صدف کیش (از جمله رستوران کوه نور) به مبلغ 21 میلیارد و 650 میلیون ریال 
شرکت بازرگانی توسعه پایدار «آسمان کیش» اعلام کرده است که تضمین شرکت در مزایده به صورت چک تضمین شده بانکی و با واریز نقدی (هر دو به شرح اسناد مزایده) تا ساعت 13 روز 29 خردادماه امسال صورت می گیرد. از ساعت 14 تا 16 همان روز نیز بازگشایی پاکت ها انجام می شود. 
در این آگهی همچنین آمده است؛ در صورت تمایل خریداران، واگذاری هر یک از هتلها به صورت جداگانه انجام می شود اما اولویت با کسانی خواهد بود که متقاضی خرید هر سه هتل باشند. شرکت در رد یا قبول پیشنهادها نیز برای متقاضیان مجاز است. همچنین هزینه چاپ و درج آگهی در روزنامه های کثیرالانتشار از برندگان مزایده دریافت خواهد شد.
متقاضیان برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانند با شماره تلفن 22784524-021 تماس بگیرند.
;

ساخت 10 هتل در ایران از سوی ترکیه

ساخت 10 هتل در ایران از سوی ترکیه ;

ایسنا- وزارت صنعت، معدن و تجارت، طرح تسهیل واردات خودروهای گردشگری را در دولت وتو کرد.
بیشتر از یکسال و نیم پیش سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری طرحی را به هیأت دولت برد تا بر اساس آن مجوز واردات تعدادی خودروی خاص گردشگری با کاهش تعرفه گمرکی صادر شود؛ طرحی که از همان ابتدا با مخالفت وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین سازمان امور مالیاتی همراه بود، چراکه به اعتقاد کارشناسان این بخش ها، امکان ساخت این خودروها در داخل کشور وجود دارد و از سوی دیگر اعمال معافیت مالیاتی بر واردات این خودروها، از درآمدهای مالیاتی مملکت کم می کند.
این در حالی بود که سعید شیرکوند معاون سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری که پیگیر این طرح پیشنهادی بود، اعتقاد داشت امکان ساخت چنین خودروهایی در داخل کشور وجود ندارد و نمی توان از خودروسازان داخلی خواست که آنها را بسازند ، برای همین از دولت تقاضا شد راه ورود این خودروها را به کشور آسان کند.
آن زمان طبق ارزیابی اولیه جامعه تورگردانان، صنعت گردشگری که با موج تازه ای از ورود گردشگران خارجی مواجه شده بود، برای خرید حدود دوهزار دستگاه خودرو که شامل 300 دستگاه اتوبوس، 400 دستگاه مینی بوس (ظرفیت 15 تا 20 نفر)، هزار دستگاه ون و 150 دستگاه آفرود می شد، اعلام نیاز کرد.
حال پس از گذشت حدود یک سال و نیم معطلی این طرح در کمیسیون های هیأت دولت، سرانجام معاون رییس جمهور از مخالفت قطعی وزارت صنعت با این طرح و خارج شدن آن از دستور رسیدگی کمیسیون های هیأت دولت خبر داد.
مسعود سلطانی فر گفت: آنها (وزارت صنعت، معدن و تجارت) معتقد بودند خودروهای مورد نیاز بخش گردشگری را می توان در کارخانه های داخلی تولید کرد و به واردات اتومبیل های پیشنهادی ما نیازی نیست.
به گفته او، اجازه برای وارد کردن خودروهای مورد نیاز صنعت گردشگری وجود دارد، ولی با پرداخت عوارض گمرکی که هزینه تمام شده آن را بسیار گران می کند. آنچه ما پیش بینی و پیشنهاد کرده بودیم این بود که با اعمال معافیت گمرکی بر واردات این خودروهای خاص، خرید آن ها برای آژانس ها ارزان تر شود که با این طرح موافقت نکردند.
رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ادامه داد: پیشنهاد جایگزین وزیر صنعت این بود که خودروهای مورد نیاز گردشگری را در داخل تولید کنند و قول دادند در شش ماه اول سال این کار را انجام دهند و حالا ما منتظریم ببینیم در این شش ماه چه اتفاقی می افتد. ;