; ;
اخبار

 فراخوان بزرگ همایش بین المللی گردشگری ایران و نمایشگاه صنایع وابسته

فراخوان بزرگ همایش بین المللی گردشگری ایران و نمایشگاه صنایع وابسته ;


همایش و نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته با حضور چشمگیر شهرداری ها، شرکت های معتبر فعال در عرصه گردشگری، آژانس های مسافرتی، هتل ها، شرکت های تامین کننده خدمات مورد نیاز هتل ها، مجتمع های تفریحی، مناطق آزاد کشور و ... 24 الی 26 آذر ماه 95 در تهران برگزار می¬گردد.
توسعه گردشگری استان مازندران به عنوان بخش دولتی و بازوی اجرایی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در نظر دارد با حمایت پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری وابسته به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، وزارت ارتباطات و اطلاعات، سازمان هواپیمایی کشور و سازمان هواشناسی از سازمان های تابعه وزارت راه و شهرسازی،وزارت ورزش و جوانان، سازمان حفاظت محیط زیست، کمیسیون ملی یونسکوی ایران، کانون جهانگردی و اتوموبیل رانی، جمعیت هلال احمر ایران، جامعه هتلداران ایران، انجمن دوستی ایران با سایر کشورها و دیگر نهادها و سازمان های دولتی ذیربط و همچنین با همکاری تنگاتنگ علمی با دانشگاه های معتبر کشور از جمله؛ شهید بهشتی، اصفهان، تهران، خوارزمی، تبریز، مازندران، دانشکده روابط بین الملل وزارت امور خارجه و ... با هدف ارائه جدیدترین متدها جهت ایجاد پل ارتباطی میان هتل ها و آژانس های مسافرتی، ارائه راهکارهای نوین جهت جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی، توسعه زیر ساخت¬های صنعت گردشگری، اشتغال¬زایی و کارآفرینی با حضور گسترده مدیران ملی، مدیران ارشد سازمان¬های مرتبط، سرمایه¬گذاران بنام داخلی و خارجی و اساتید برجسته، برگزار می¬گردد.
همچنین حضور استانداری مازندران، اداره کل امور اقتصاد و دارایی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، منابع طبیعی و آبخیزداری ، شرکت توسعه گردشگری ایران،  به عنوان اعضای هیات مدیره این شرکت، نقش موثری در برگزاری هر چه با شکوه تر این رویداد خواهد داشت.
در همین راستا با توجه به برنامه¬ریزی¬های صورت گرفته جهت تبلیغات گسترده میدانی، پوشش وسیع رسانه ای صدا و سیما و نیز پیش بینی حضور پر شور بازدیدکنندگان، فرصت مغتنمی جهت معرفی خدمات آن هتل / مجتمع اقامتی فراهم گردیده است. درج نام و مشخصات هتل های شرکت کننده در کتاب جامع همایش، انتخاب هتل های برتر در 5 سطح ( یک ستاره تا پنج ستاره)، تجلیل از هتلداران برتر با اعطای لوح یادبود و تندیس بلورین از دیگر بخش های متنوع این رویداد می باشد.
 لذا با توجه به اهمیت موضوعات مطروحه در این رویداد توسط اساتید مجرب و متخصصان بنام این عرصه و اعطای گواهینامه های معتبر تخصصی مرتبط به دو زبان فارسی و انگلیسی با هولگرام امنیتی و همچنین حضور صاحبان سرمایه و هتلداران مطرح داخلی و خارجی، از هتلدران و کلیه کارشناسان ذیربط جهت حضور در همایش و مشارکت در بخش نمایشگاه دعوت به عمل می آید.
حضور گسترده و همزمان هتلداران و آژانس های مسافرتی در این رویداد شرایط بسیار مناسبی جهت گسترش همکاری های فی مابین در راستای ارتقا سطح توزیع خدمات رفاهی به گردشگران  فراهم آورده است.
علاقه مندان می¬توانند جهت تسریع در امور ثبت نام از طریق هماهنگی با دبیرخانه همایش و نمایشگاه و ارتباط با شماره های تلفن : 33342533 - 011  و   3348784-011، اقدامات لازم را انجام دهند.
;

آمارهای نادرست پر بودن اتاق ها به ضرر هتلداران تمام شد

آمارهای نادرست پر بودن اتاق ها به ضرر هتلداران تمام شد;

رئیس جامعه هتلداران ایران با انتقاد از آمارهای کذب پر بودن اتاق هتلها در کشور گفت: ارائه این آمارها موجب شده تا سازمان امور مالیاتی هتلها را علی الراس کند.

جمشید حمزه زاده به خبرنگار مهر گفت:اکنون آمار میزان اشغال هتلهای کشور زیر ۵۰ درصد است اما مسئولان مختلف در حوزه گردشگری و سازمان میراث فرهنگی اعلام می کنند که هتلهای ایران پر است همین موضوع موجب شده تا بازرسان سازمان امور مالیاتی حساب های  دفتری هتلداران را در نظر نگیرند و تحت تاثیر جو بوجود آمده توسط برخی از مسئولان گردشگری، خودشان برای هتلها مالیات بنویسند حتی در برخی از موارد سه برابر  برای هتلی مالیات نوشته اند.

وی ادامه داد: ماموران سازمان امور مالیاتی زمانی که به هتلها مراجعه می کنند با آمار واقعی اشغال هتل مواجه می شوند ولی آنها موارد درج شده در دفاتر حسابرسی هتلها را قبول نمی کنند و نظر خودشان را اعمال می کنند ما این موضوع را از هتلداران پرسیده ایم حتی خودمان نیز که یک گروه هتلی داریم با وجود اینکه خوش حساب بوده ایم اما بازهم برای سال ۹۴ علی الراس شده ایم. با این وجود چنین مشکلی را در جلسات مطرح کرده و هنوز اقدام اساسی در این زمینه انجام نداده ایم.

حمزه زاده در پاسخ به این سوال که شما به عنوان رئیس یک گروه از هتل  ها   همانند روسای هتلداری دیگر اعلام کرده بودید بیش از ۶۰ درصد اتاق های این گروه هتلداری اشغال شده گفت: الان نیز همین طور است اما با این وجود ما را علی الراس کردند. ما نگفتیم بالای ۷۰ درصد بلکه آمار ۶۰ درصدی را اعلام کردیم. ضمن اینکه این آمار در کل کشور زیر ۵۰ درصد است. 

در مرداد ماه سال ۹۴ نیز رئیس جامعه هتلداران کشور در جمع تشکل های گردشگری گفته بود: یکی از مشکلات ما بحث مالیات‌ها است. سازمان امور مالیاتی بالای ۸۰ درصد موسسات گردشگری را علی الراس می کند.

وی بار دیگر این موضوع را در مرداد ماه امسال در نشستی با تشکل های گردشگری و نمایندگان مجلس بیان کرد و لزوم انجام مطالعات و نیازسنجی برای احداث هتلها و مراکز اقامتی از طریق میراث فرهنگی و گردشگری را مورد تاکید قرار داد و گفت که تاسیسات گردشگری برای موضوع مالیات بر درآمد در سال ۹۳ از طریق سازمان امور مالیاتی کشور، علی الراس شدند که این اقدام، تاسیسات گردشگری را متحمل پرداخت جریمه های سنگین کرد.

زمانی که اداره دارایی در آمد کتمان شده ای را مشاهده کند و یا مدارک دارای نواقص باشد؛ اداره دارایی می تواند ماخذ محاسبه مالیات را بر اساس محاسبات بررسی های انجام شده سازمان امور مالیاتی تشخیص داده و مورد مطالبه قرار دهد، در واقع در صورتی که میزان مالیات توسط اداره دارایی تشخیص داده شود و یا دفاتر و مستندات وی رد شود میزان مالیات در آمد ، علی الراس می شود و بر اساس محاسبات مشخص شده سازمان امور مالیاتی تخمین زده می شود در واقع مفهوم علی الراس بدین گونه بیان می شود که میزان دارایی مورد محاسبه شده از طریق تخمین هایی که سازمان اداره دارایی لحاظ می کند در نظر گرفته می شود.

;