; ;
اخبار

 بیم و امید درباره طرح آزادسازی نرخ هتلها/مسئولان چقدر جدی هستند؟

بیم و امید درباره طرح آزادسازی نرخ هتلها/مسئولان چقدر جدی هستند؟ ;طرح آزادسازی نرخ هتلها که از سوی رئیس سازمان میراث فرهنگی اعلام شد موافقان و مخالفانی دارد که البته هر دو در جدیت در اجرای آن دچار تردید هستند.
به گزارش خبرنگار مهر، وقتی رئیس سازمان میراث فرهنگی در همایش سرمایه گذاری در صنعت گردشگری که ۱۱ مهر ماه در سالن اجلاس سران برگزار شد و در جمع سرمایه گذاران داخلی و خارجی خبر از آزادسازی نرخ هتلها داد، بسیاری از فعالان این حوزه متعجب شدند برخی خوشحال بودند و برخی هم دچار شوک شدند.
مسعود سلطانی فر در این همایش و در پاسخ به سوال یکی از سرمایه‌گذاران خارجی در رابطه با این که آیا قرار است ایران نظام قیمت‌گذاری به شکل موجود را ادامه دهد یا تصمیم دارد به سمت آزادسازی قیمت‌ها حرکت کند گفت: استراتژی ما این است که به مرور به سمت آزادسازی نرخ برویم، مقدمات در حال انجام است. مطالعات صورت گرفته و با بخش خصوصی حرف‌زده شده و ساز و کاری ایجاد خواهیم کرد که شرایط رقابتی شود.
در این همایش سرمایه گذاران و هتلداران بسیار خشنود و تورگردانان و کسانی که قرار است از خدمات هتلها استفاده کنند، ناراحت شدند. برخی از کارشناسان هم بر این باور بودند که در ایران آزادسازی مساوی با افزایش قیمت است اما اگر آزادسازی در کشورهای دیگر اتفاق می افتاد حتما رقابتی شده و موجب ارتقای کیفیت می شد.
پس از آن جلسه هر کدام از فعالان این حوزه در مصاحبه ای با خبرنگار مهر اعلام کردند که تا به حال درباره چنین تصمیمی از سوی رئیس سازمان میراث فرهنگی نشنیده بودند  برخی هم گفتند که یکی دوباری در جلسات صحبتهای کوتاهی شد اما هیچ گاه بیشتر از این به آن پرداخته نشد. یکی از این افراد جمشید حمزه زاده، رئیس جامعه هتلداران ایران است که قاعدتا می بایست اول از همه در جریان چنین تصمیمی قرار می گرفت. او در این باره گفت: ما دعا می‌کنیم که جدیت در صحبت‌های رئیس سازمان میراث فرهنگی باشد. البته در این باره صحبتی با ما نشده است اتفاقا نظرم بر این است که باید این موضوع را پیگیری کرد.
وی  معتقد است که با آزادسازی نرخ هتلها، افزایش قیمت وجود نخواهد داشت. در بسیاری از کشورها آزادسازی انجام می شود. چرا که این کار موجب توزیع سفر در مواقع پیک خواهد شد و رقابت بین هتل‌ها به وجود می‌آید و کیفیت خدمات نیز ارتقا می‌یابد. در آن صورت مسافر نیز راضی تر از هتل بر می‌گردد.
طرح رئیس سازمان میراث فرهنگی جای بحث دارد
حمزه‌زاده درباره پیشینه صحبت‌های انجام شده با هتلداران تصریح کرد: یک بار آقای سلطانی‌فر در جلسه‌ای این موضوع را مطرح کرد و معتقد بود که باید چنین کاری انجام شود اما اینکه چقدر سازمان میراث فرهنگی روی این موضوع مصمم است جای بحث دارد. من فکر می‌کنم آزادسازی نرخ هتل‌ها زمان زیادی ببرد ما علاقه‌مند به اجرایی شدن این کار هستیم. با این وجود معتقدیم که آزادسازی نرخ با نظارت انجمن ها و اتحادیه ها بهتر انجام می شود.
اما در مقابل وی، ابراهیم پورفرج ، رئیس جامعه تورگردانان ایران مخالف بحث آزادسازی نرخ هتلهاست چرا که متعقد است آزادسازی تنها در صورتی معنا پیدا می کند که به عنوان مثال در یک شهر تعداد زیادی هتل در یک درجه و ستاره یکسان وجود داشته باشد و آن هتلها برای اینکه مشتری بیشتری جذب کنند، اقدام به رقابت و بالا بردن کیفیت می کنند درحالی که در بسیاری از شهرهای ایران تنها یک هتل ۵ ستاره وجود دارد این هتل چگونه و با چه هتلی می تواند رقابت کند؟
پورفرج گفت که استقبال هتلداران از آزادسازی نرخ هتلها بسیار طبیعی است چون آنها سرمایه گذاری کرده اند و می خواهند که نرخ اتاق بالا برود، درحالیکه همین الان هم مشتری ندارند چه برسد به اینکه نرخ گذاری آزاد شود و قیمت ها را هم بالا ببرند.
وقتی سفر کم باشد، قیمت هم پایین می آید
در این میان مدیران کل میراث فرهنگی در استانها هم موافق با حرف رئیس سازمان میراث فرهنگی هستند. سید موید محسن نژاد معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری فارس گفته است که با اجرای طرح آزادسازی ،نرخ هتل ها متناسب با عرضه و تقاضا و توسط بخش خصوصی محاسبه می شود و نظارت ها نیز از این واحدهای اقامتی شدت می گیرد .
وی با اشاره به اینکه هرگونه نرخ گذاری در واحد های اقامتی و یا تاسیسات گردشگری باید به تایید کارشناسان میراث فرهنگی برسد، ادامه داد: در اجرای طرح آزاد سازی نرخها هتلداران متناسب با ارائه خدمات و ستاره های هتل موظف به ارائه نرخ هایی هستند که به تایید میراث فرهنگی رسیده باشد و در این زمینه همواره بازرسان فعال هستند.
امیرهاتفی، نایب‌رئیس انجمن صنفی گردشگری استان تهران نیز گفته است که تجربه نشان داده زمانی که دولت دخالت داشته باشد برنامه ریزی اساسی نخواهیم داشت ،پس اگر آزاد سازی هتل ها را به خود صنعت بسپارند شاهد روند رو به رشدی خواهیم بود. در ایام پیک قیمت ها بالاتر رفته و چند برابر می شود ، همچنین ازدحام مسافر سبب می شود که انتخاب مناسب را مردم نداشته باشند. این اتفاق در صنعت هوایی شکل گرفت زمانی که قیمت پروازها ازاد شد وقتی مردم نتوانند در شلوغی بهره کافی را ببرند سفرشان را به زمانی دیگر موکول خواهند کرد. همچنین زمانی که سفر کمتر باشد قیمت هم به همان شکل پایین تر خواهد آمد در حالیکه قبل از آزاد سازی،  قیمت ها مصوب بود و مطابق آن کاهش می یافت.
هتلها با افزایش نرخ منتظر مسافر می مانند
در همین زمینه اسلام یاوری از کارشناسان حوزه اقتصاد به تجربه ایران در آزادسازی نرخ ایرلاین ها اشاره کرد و به خبرنگار مهر گفت: آزادسازی در نرخ ایرلاین ها موجب شد که قیمت ها بالا برود اما آیا اتفاقی در کیفیت خدمات افتاد؟ این درحالی است که رقابت در ایرلاین ها زیاد است و در یک مسیر، شرکت های هواپیمایی مسیرهای مختلفی دارند که می توانند برای آن نرخ تعیین کنند به عنوان مثال اکنون بلیت مسیرهایی که صبح زود به مقصد جایی مانند مشهد انجام می شود با بلیت همان مسیر برای ساعت ۴ بعداز ظهر متفاوت است چون در بحث آزادسازی نرخ بلیت ایرلاین ها، ساعت پرواز تعیین کننده قیمت است و در کل هیچ تغییری در کیفیت به وجود نیامد. بنابراین تجربه نشان داده هر زمان حرف از آزادسازی نرخ به میان آمده است تنها قیمتها افزایش داشته است. اما در حوزه هتلها باید گفت تا زمانی که تعداد هتلها آنقدر زیاد نشود که بتوان رقابت در میان آنها ایجاد کرد و هتلها از نظر استانداردهای جهانی، بین المللی نشوند، آزادسازی تنها موجب افزایش نرخ خواهد شد. در آن زمان باید هتلداران بیشتر از الان منتظر مسافر بنشینند.
موافقان و مخالفان طرح آزادسازی نرخ هتلها درحالی از این طرح انتقاد و یا استقبال می کنند که هنوز سازمان میراث فرهنگی درباره این طرح توضیحی نداده است. مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی نیز پیرو درخواست خبرنگار مهر برای تشریح این طرح به این جمله اکتفا کرد که صلاح نیست در این باره صحبت شود!
;

 حمزه‌زاده: آزادسازی نرخ هتل‌ها باعث افزایش قیمت نمی‌شود

حمزه‌زاده: آزادسازی نرخ هتل‌ها باعث افزایش قیمت نمی‌شود ;


رئیس جامعه هتلداران کشور گفت: آزادسازی نرخ هتل‌های کشور موجب ارتقای کیفیت خدمات و کم شدن دخالت دولت در فرایند تعیین نرخ می‌شود نه افزایش قیمت.

جمشید حمزه‌زاده درباره آزادسازی نرخ هتل‌ها که آن را رئیس سازمان میراث فرهنگی روز یازدهم مهر ماه در همایش سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری اعلام کرد به خبرنگار مهر گفت: ما دعا می‌کنیم که جدیت در صحبت‌های رئیس سازمان میراث فرهنگی باشد. البته در این باره صحبتی با ما نشده است اتفاقا نظرم بر این است که باید این موضوع را پیگیری کرد. چون آزاد سازی نرخ هتل به توسعه گردشگری کمک می‌کند.

وی درباره اینکه تجربه آزادسازی نرخ در ایران نشان می‌دهد که همیشه این سیاست تنها به افزایش نرخ منجر شده و نه به ارتقای کیفیت گفت: افزایش نرخ وجود نخواهد داشت. در بسیاری از کشورها آزادسازی انجام می شود. چرا که این کار موجب توزیع سفر در مواقع پیک خواهد شد و رقابت بین هتل‌ها به وجود می‌آید و کیفیت خدمات نیز ارتقا می‌یابد. در آن صورت مسافر نیز راضی تر از هتل بر می‌گردد.

حمزه‌زاده درباره پیشینه صحبت‌های انجام شده با هتلداران تصریح کرد: یک بار آقای سلطانی‌فر در جلسه‌ای این موضوع را مطرح کرد و معتقد بود که باید چنین کاری انجام شود اما اینکه چقدر سازمان میراث فرهنگی روی این موضوع مصمم است جای بحث دارد. من فکر می‌کنم آزادسازی نرخ هتل‌ها زمان زیادی ببرد ما علاقه‌مند به اجرایی شدن این کار هستیم.

وی افزود: این طور نیست که با آزادسازی نرخ، با افزایش قیمت مواجه شویم و هر کسی هر نرخی که خواست تعیین کند بازار عرضه و تقاضا همیشه تعیین کننده است. بخش خصوصی قیمت پیشنهادی خود را می‌دهد و تشکل مربوطه نیز آن را تعیین می‌کند این آزادسازی حتما با نظارت تشکل‌ها باید انجام شود. بهتر است که در مراحل اولیه آن را فازبندی کنیم. آزادسازی نرخ موجب می‌شود که فرایند دخالت دولت در تعیین نرخ‌ها کم شود.
;

نشست سرمایه گذاران

نشست سرمایه گذاران;

به گزارش اتحادیه هتل ها و هتل آپارتمان های استان تهران، هم اندیشی با سرمایه گذاران جدید صنعت هتلداری که در سالن همایش اتحادیه با حضور مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری برگزار شد.

فرخ مهر ضمن تبریک به مناسبت هفته گردشگری خاطر نشان کرد: در تهران 137 هتل، هتل آپارتمان و پانسیون وجود دارد و به طور حتم اگر هتل های خوب در تهران راه اندازی شود موجب جلب مسافر بیشتر هم می شود که رونق صنعت گردشگری را به دنبال خواهد داشت.

رئیس اتحادیه هتل ها و هتل آپارتمان های استان تهران، با تاکید بر ضرورت جلب مسافران به ویژه مسافران خارجی که می توانند مبلغ خوبی برای کشور ما باشند، خطاب به سرمایه گذاران جدید هتل ها تصریح کرد: در این راستا لازم است تا از تجربیات کارشناسان اتحادیه استفاده کنید تا بعدها در هیچکدام از مراحل کار به ویژه در زمان احداث هتل دچار مشکل نشوید .

وی افزود: اتحادیه آمادگی دارد تا از ابتدای راه بدون تحمیل هیچ بار مالی هرمشاوره ای که لازم است در اختیار سرمایه گذاران قرار دهد.

فرخ مهر تصریح کرد: بسیاری از هتل ها نیروی انسانی خود را از خارج از سیستم هتلداری تامین می کنند در صورتی که اتحادیه خود ، واحد آموزش دارد و می توانند نیروی آموزش دیده را در اختیار هتل ها قرار دهد.

افزایش 30 درصدی مسافران تهران در نوروز

در ادامه این نشست، خسرو آبادی، مدیر کل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری نیز با اشاره به اهمیت برگزاری چنین نشست‌هایی گفت: آنچه اهمیت دارد دوری از شعارهای رایج در این نشست‌هاست تا بتواند نتیجه لازم را داشته باشد .

وی افزود: اجزای لازم برای هتلداری زمانی شکل می گیرد که کسانی که برای احداث و راه اندازی هتل، سرمایه ، وقت و انرژی می گذارند نتیجه  کار خود را ببینند و این مهم تنها با انسجام میان همه بخش ها و وحدت میان هتلداران ، اتحادیه و سایر سازمان های مربوطه محقق می شود.

خسرو آبادی تصریح کرد: تجربه هتل داری در همه جای دنیا هست و کشور ما در این زمینه نوپاست و در شرایطی که امکان انتقال تجربیات در هر حوزه ای وجود دارد خوب است که از این شرایط به درستی استفاده کرد.

وی با تاکید بر این که در هر صنعتی باید اصول آن رعایت شود تا منجر به نتیجه درست شود، افزود: هتلداری نیاز به پایداری دارد و باید شرایط فعلی را درک کرد و در کنار آن به توسعه فکر کرد.

مدیر کل میراث فرهنگی و صنایع دستی ضمن قدردانی از تلاش سرمایه گذاران جدید این صنعت و تاکید بر لزوم مشارکت بیشتر ، خاطر نشان کرد: طی سه سال اخیر با همکاری شهرداری تهران در حوزه تهران گردی، شاهد افزایش 30 درصدی مسافران به تهران به ویژه در تعطیلات نوروز بودیم و این کار، نیاز به توسعه وهدف گذاری دارد.

خسرو آبادی تصریح کرد: هتل های تهران در غیر از تعطیلات نوروز، مشکلی برای پذیرش مسافر ندارد و مشکل در تعطیلات است که باید با برنامه ریزی مناسب برطرف شود و به طور حتم، موفقیت بیشتر در این زمینه نیاز به کمک شهرداری و سایر سازمان ها دارد .

وی با اشاره به این که شهرداری تهران در این زمینه تبلیغات زیادی کرده است، گفت: در بافت های قدیمی و تاریخی تهران، سرمایه گذاری های زیادی انجام شده است و باتحول ایجاد شده موجب جلب مسافر می شود و مقصد گردشگری برای مخاطب ایجاد می کند.

خسرو آبادی در ادامه با اشاره به اهمیت جلب مسافران خارجی در کشور افزود: در این زمینه نیاز به حضور در نمایشگاه های خارجی است تا بتوان به درستی برای کشور تبلیغ کرد و مسافران خارجی بیشتری جلب کرد.

بر اساس این گزارش، در این نشست، سرمایه گذاران در حوزه هتل، مشکلات خود با مدیر کل میراث فرهنگی و صنایع دستی به بحث پرداختند. و مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری رهنمود لازم را به تناسب سؤالات مطرح شده توسط سرمایه گذاران که موجب سرعت بخشیدن به روند اجرا ساخت و ساز هتل و نیز بهره گیری از تجربیات اتحادیه و مسئولین آن ارائه نمودند.

در ادامه نشست به منظور گرامی داشت روز جهانی گردشگری با ارائه گزارش مدیریت مرکز آموزش تخصصی هتلداری _ آقای سامان از روند اجرای دوره های عمومی و تخصصی و آمار فراگیران دوره های مؤسسه آموزش با حضور مدیر کل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری نسبت به تقدیر از پرسنل شاغل هتل ها که در دوره های آموزش تخصصی هتلداری دقت و جدیت نموده از برگزیدگان آنها و نیز اساتید با ارائه لوح تقدیر قدردانی شد.

در پایان نشست مراسم آتش بازی در محوطه اتحادیه برگزار شد.

  

;

انتقاد از طرح موضوع گواهینامه گردشگری حلال برای هتل های ایران

انتقاد از طرح موضوع گواهینامه گردشگری حلال برای هتل های ایران ;

رئیس اتحادیه هتل ها و هتل آپارتمان های استان تهران با انتقاد از موضوع  اعطای گواهینامه گردشگری حلال برای هتل های ایران گفت: طرح این موضوع برای هتل های ایران که در ذات خود حلال هستند، بی دلیل و فاقد نگاه کارشناسی است.

به گزارش اتحادیه هتل ها و هتل آپارتمان های استان تهران، محمد علی فرخ‌مهر رئیس این اتحادیه با اشاره به موضوع «گردشگری حلال» و اعطای گواهینامه به این منظور گفت:گردشگری به عنوان یک پدیده چند وجهی است که دارای ابعاد اقتصادی، تجاری، فرهنگی، اجتماعی، زیست محیطی است و ارتباط مستقیم با توسعه پایدار اقتصادی دارد که به طور حتم، می‌تواند در هر کدام از این محورها نقش آفرینی کند و با توجه به وجود استعدادهای بالقوه و پژوهش‌هایی که توسط اندیشمندان این صنعت و اساتید دانشگاهی صورت می‌گیرد، می‌تواند به طور  گسترده‌ای به این موضوع پرداخت.

وی افزود: صاحب نظران و اندیشمندان در اقتصاد با نگاه توسعه اقتصاد پایدار در حوزه گردشگری در هر گروه از کشورها به منظور ایجاد جاذبه برای گردشگران جهانی الگوهای با جاذبه‌های مختلف معرفی و بر آن تبلیغ و سرمایه‌گذاری میکنند، به طور مثال گردشگری سبز در نمایشگاه بین‌المللی فیتور 2013 در مادرید اسپانیا با تمرکز بر توسعه پایدار در بخش گردشگری سبز که از محیط زیست نشات می‌گیرد و هتلهای با علامت اکولوژیک در اروپا که دارای غذای ارگانیک هستند کلید زده شد و این هتلها تحت عنوان « هتلهای سبز» و یا هتل گیاهی که ارائه دهنده غذاهای گیاهی هستند، شروع به فعالیت کردند و با ارائه محصولات ارگانیک و نیز تغییر در سیستم‌ها انرژی‌زا و نگهدارنده انرژی صرفه‌جویی و منابع طبیعت در همه جهات و محیط زیست به عنوان برند جدیدی در جاذبه گروه گردشگران قرار گرفت.

فرخ مهر خاطر نشان کرد: در دوره دیگر جاذبه‌های اکوتوریسم، بوم گردشگری و طبیعت گردی محور جذب گردشگران سایر کشورها شد و یا در بخش اکوسیستم، جاذبه‌های گونه های خاص پرندگان و جانوران جذب گردشگر خاص خود را ایجاد می‌کند، همانگونه که در حوزه گردشگری سلامت یا ورزشی استعدادهای هر کشور در حوزه گردشگری طرح می‌شود .

نیاز به شناخت جاذبه های گردشگری برای جذب توریست

وی با اشاره به ارائه طرح های جدید از سوی پژوهشگران تصریح کرد: با بهره‌گیری از پتانسیل‌های هر کشور جاذبه‌های جدید ایجاد می‌شود تا بدین طریق اقتصاد پایدار صنعت گردشگری را قوام بخشند.

فرخ مهر با اشاره به گردشگری حلال تصریح کرد: واژه حلال ابتدا برای محصولات حلال در غذا مطرح و جهت استانداردسازی آن از سال 2010 دراستانبول ترکیه آغاز و به محصولات حلال در حوزه‌های مواد بهداشتی آرایشی و سایر موارد اضافه شد، اما آنچه که امروزه گردشگری حلال یا گردشگری اسلامی نامیده می‌شود به عنوان یک برند در صنعت گردشگری مطرح است و بیش از آنکه به خواستگاه مذهبی و فرهنگی مرتبط باشد نگاه اقتصادی دارد که با بهره‌برداری از آنچه که گردشگر مسلمان نیاز بدان دارد وکشورهای مختلفی پیشگام شدند ، با هدف گشایش اقتصادی جهت رونق گردشگری این کشورها مانند مالزی و ترکیه بوده است.

وی با اشاره به عنوان گردشگری در هتلهای ایران گفت: در ایرانی که خود ام‌القرای اسلام است و اصل در آن رعایت احکام اسلام، اصول شریعت اسلام است و قبور ائمه و فرزندان آنها در این کشور قرار دارد ، این موضوع از جاذبه‌های گردشگردی است .

ایران قطب گردشگری حلال است

به گفته وی، با وجود  قطب گردشگری حلال در میان مسلمانان جهان، اعطای گواهینامه حلال گردشگری به هتلهای ایرانی مانند این است که سهواً یا عمداً سوار بر موجی ساخته و پرداخته کشورهایی شود که ضوابط و معیار های اسلامی به صورت کامل در آنها رعایت نمی شود.

وی افزود: آیا متولیان امر هیچ تأمل در آنچه بر اجرای آن مصر هستند نموده‌اند و چه توجیهی نسبت به اجرای این طرح دارند؟ آیا تا کنون هتلهای ایران فاقد ارائه خدمات و غذا و سایر مواردی که در گردشگری حلال بدان اشاره شده نبوده‌اند؟ آیا غذای غیر حلال در آن طبخ و سرو می‌گردد آیا هتلها و اماکن ذی‌ربط اشاعه دهنده خلاف شرع مقدس بوده آیا تلقی از نصب پلاک حلال برای هتلها جز آنچه گفته شد استنباط دیگری خواهد داشت؟ ایرانی که مقصدی به ذات سراسر حلال برای گردشگران مسلمان است و موقعیتی استثنایی در میان کشورهای اسلامی دارد؟ آیا بدلیل عدم برنامه‌ریزی و انجام اجرای مدون در بروزرسانی و توانمند کردن بیش از پیش پتانسیل‌ها که درحوزه اکوتوریسم، طبیعت گردی در حوزه اکوسیستم که گونه‌های پرندگان و جانواران استثنایی دارد و در حوزه علم و ادب و اندیشمندان، فرهنگ غنی ایرانی اسلامی شعرایی که سرآمد شعرای جهان هستند، زبان و ادبیات فارسی که هر روز به دپارتمانهای دانشگاهی کشورها اضافه می‌شود تأمل شده آیا به گردشگری سلامت که در کوتاه مدت رشد چشمگیری داشته از دریچه ایران اسلامی بدان نگاه شده، که امنیت خاطر برای استفاده کنندگان گردشگری سلامت موجب حضور آنها در ایران شده آیا این ایران اسلامی نبوده که این ذخایر و منابع غنی فرهنگی ادبی و نشر اسلام را مخصوصاَ پس از انقلاب اسلامی ام‌القرای اسلامی را کسب کرده آیا می‌توان سر درب دروازه‌های آن بنویسند این کشور حلال و اسلامی شد؟

آیا می‌توان ضعف در جذب گردشگری و درآمد حدود سه درصد ایران را از گردشگری حلال سالانه 160 میلیارد دلار، به دلیل عدم اجرای شریعت اسلامی و آداب شرعی دانست؟

رئیس اتحادیه هتل ها و هتل آپارتمان های استان تهران در ادامه خاطر نشان کرد:  آنچه که موجب رشد گردشگر و جاذبه ایران اسلامی خواهد شد فضای جدید فکر و اندیشه و تحقیق در استعدادهای بالقوه ایران است و امید است پیش از آنکه بر موجی که دیگران ایجاد کرده‌اند سوار شویم خود طرحی نو و برندی از توانمندی‌های ایران با ساز و کارهای جدید و شیوه‌های جدید تبلیغاتی و بازاریابی مدرن خود را به جهانیان عرضه کنیم تا با تاریخچه کهن ایران اسلامی دریچه جدید دیگری برای  صنعت گردشگری کشور شود.

;

افزایش نرخ اتاق هتلها بررسی می شود

افزایش نرخ اتاق هتلها بررسی می شود ;

رییس جامعه هتلداران ایران از بررسی افزایش نرخ هتلها تا هفته دیگر خبر داد و گفت: ممکن است افزایش با تخفیف همراه شود.

جمشید حمزه زاده درباره اینکه طبق هر سال در پایان فصل تابستان و اواخر شهریور نرخ هتلها افزایش می یابد به خبرنگار مهر گفت: هنوز مشخص نیست آیا در شش ماهه دوم سال ٢٠ درصد افزایش نرخ وجود داشته باشد یا نه چون بازار کشش ندارد و باید عرضه و تقاضا مورد بررسی قرار گیرد ممکن است برخی از استانها کشش داشته باشد که هتلهایش نرخ را افزایش دهند اما بسیاری از استانهای کوچک این کشش را ندارند بنابراین از آنجا که تعیین نرخ ها به صورت استانی است به همه جوامع و هتلداران گفته ایم که تا هفته آینده نرخ های پیشنهادی خود را اعلام کنند.

وی ادامه داد: هفته آینده نظرات را جمع بندی کرده و با هتلداران و بخش خصوصی و معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی جلسه ای برگزار می کنیم شاید تصمیم بر این شد که برخی از استانها اگرچه افزایش نرخ خواهند داشت اما آن را با تخفیف ارایه کنند و یا اقزایش نرخ را با چند ماه تاخیر به تعویق بیندازیم.

پیش از این جامعه هتلداران ایران و معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی بر سر افزایش نرخ هتلها در اوایل سال ٩٥ اختلاف نظر داشتند جامعه هتلداران اعلام کرد ١٥ درصد نرخ اتاقها را افزایش خواهد داد و معاونت گردشگری نیز با ١٢ درصد افزایش موافق بود.
;